3+3 hasznos applikáció (kezdő) digitális nomádoknak

Amikor belevágsz a digitális nomád létbe, könnyen elveszhetsz a kezdeti kihívások útvesztőjében. Ez egy olyan életforma, ahol nagyon jól tud jönni, ha megfelelő rálátásod van az életed minden területére; képben vagy a pénzügyeiddel, a tennivalóiddal, és nem okoz gondot, hogy kapcsolódni tudj a netre akárhol, vagy épp szállást találj magadnak. Ez a néhány app igazán hasznos lehet számodra, ha még most kezded bontogatni a szárnyaidat digitális nomádként.

Appok, amik megkönnyítik az életedet

Kiwi – Repjegyfoglaló app, ami nagyon sokat megtakarít

Amikor elérkezik az a pillanat, hogy megvan az első úti célod digitális nomádként, izgatottan kezded böngészni a különböző repjegy kereső oldalakat. Ha olcsó megoldást keresel, a Kiwi.com az egyik legjobb választás. A rendszerük képes megvizsgálni az összes létező kombinációt, legyen az akármilyen hajmeresztő. Rugalmasan állíthatsz mindent, az indulási és érkezési reptéren kívül a dátumokat is.

Ha igazi kalandor vagy, a Kiwi neked való. Nem a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldásokat kínálja fel, hanem a legolcsóbbakat. Ebben a legjobb az, hogy elég olcsó tud lenni a “travel hack” opció, amikor egy útnak a második fázisát nem használod fel. Ez lehetővé teszi, hogy akár több helyre bekukkants, impulzusokat szerezz és eljuss A-ból B-be. 

Trusted Housesitters – Találj ingyen szállást, kisállat-felügyelettel

Szállások keresésében végtelen lehetőség rendelkezésre áll már (Airbnb, Booking, Hostelworld, Couchsurfing… nem sorolnám tovább, biztosan te is jó néhányat ismersz). A kezdeti időszakban sokan keressük a költséghatékony megoldásokat, ha állatbarát vagy, a Trusted Housesitters a te oldalad. Különleges helyeken, emberek otthonaiban szállhatsz meg ingyen, amíg ők elutaznak, és a kedvencük otthon várja őket.

Már a tervezési időszakban felveheted a kapcsolatot a „háziakkal”, hogy minden kérdésedre választ kapj. Az oldalon való regisztrációnak van egy éves díja, ez már szerintem az első housesitting után meg is térül, hiszen nem kell szállásra költened az adott időszakban. És hát egy város valódi arcát, látnivalóit kutyasétáltatás közben is fel lehet fedezni.

Trusted Housesitters

Wise – Rengeteg pénznem, számlavezetési díj nélkül

Utazás során sokat számít, hogy hol tartod a pénzedet, hogyan váltod át különböző pénznemekre. Ha vannak külföldi ügyfeleid is, akik nem Forintban fizetnek neked, a Wise segítségével különböző devizákat fogadhatsz, utalhatsz és válthatsz át középárfolyamon a neked megfelelő pénznemre. Felhasználóbarát applikációjával mindent nyomon tudsz követni, ha pedig véletlenül elhagynád a kártyádat, azonnal le tudod tiltani, hogy biztonságban maradjon a pénzed.

Nem utolsó sorban ingyenes a számlanyitás és a számlavezetés is. Nincsenek éves díjak, vagy utalási költségek, ha ugyanabban a pénznemben utalsz, amiben a számlád is van… Évente több ezer Forintot spórolhatsz ezen, még akkor is, ha épp nem utazol, és nincs szükséged különböző devizákra. Jó alternatíva lehet még a Revolut, hasonló feltételek vannak ott is.

Appok, amik megkönnyítik a munkádat

Airalo – Instant mobilnet akárhol

Digitális nomádként az internet elengedhetetlen. Persze, ez nemcsak a munkához kell. A 21. században internet hozzáférés nélkül igazán elveszettek tudunk lenni. Az oké, hogy a hotelben, hostelben van wifi, de onnan kimozdulva mi lesz? EU-n belül persze egy bizonyos ideig használhatjuk az otthoni előfizetésünkben foglalt internetet, na de utána?

Keresgéljük a város FreeWifi pontjait, beülünk egy kávézóba, ha valamit meg akarunk nézni a neten, vagy veszünk egy helyi SIM kártyát… Vagy letöltjük az Airalo appot, aminek a segítségével nem kell üzletekbe rohangálnunk, hiszen eSIM (digitális kártyával) működik. A világon 200+ országban elérhető szolgáltatás, viszonylag jó lefedettséggel, és 2 kávé áráért, néhány másodperc alatt máris netezhetünk is.

Airalo

Asana – Egy app, amivel játék a projektmenedzsment

Korábban különböző füzetekbe, Google jegyzetekbe írtam fel a teendőimet, amikről aztán igazán könnyen meg tudtam feledkezni… Biztos van, akinek ez is működik. Az Asana segítségével egy helyen átláthatod az összes feladatodat projektenként csoportosítva, határidővel, így biztosan nem feledkezel meg semmiről, és nem úszol el.

A program nemcsak számodra könnyíti meg a projektek menedzselését, ha csapatban dolgozol, a kommunikációt is leegyszerűsíti. Nem kell többé e-mailekkel pingpongoznotok, amiben elveszhetnek infók, vagy lemaradnak csatolmányok, az Asana-n belül egyszerűen meg lehet osztani fájlokat is kommentben (100 MB-ig). Az én személyes kedvencem a feladatok kipipálásakor a képernyőt átszelő csillámpóni… A program alapvetően ingyenesen használható (persze vannak az előfizetéssel járó előnyök, extrák), telefonon és asztali gépen is hibátlanul működik.

Számlázz.hu – Számlák kiállítása pofonegyszerűen, dizájnosan 

Ha Magyarországon bejelentett vállalkozóként dolgozol, szükséged lesz egy megbízható, felhasználóbarát számlázó programra is. A Számlázz.hu-val akár ingyenesen, telefonról is állíthatsz ki számlákat, még külföldi ügyfeleidnek is. (Természetesen a fizetős csomagok rengeteg előnyt kínálnak, de a kezdeti időszakban jól jöhet az ingyenes fiók is).

Még a NAV miatt sem kell aggódnod, hiszen NAV-os összeköttetés nélkül nem tudsz számlázni. Ha csapatban dolgozol, különböző szintű hozzáférést adhatsz a kollégáidnak, sőt akár a könyvelődet is hozzáadhatod a fiókodhoz. És egy kis kedvesség a fejlesztőktől: a számláidat személyre szabhatod a vállalkozásod dizájnjának megfelelően, vagy akár retró kézi számlatömb kinézetet is választhatsz.

 

Remélem, hogy hasznosnak találtad ezt a gyűjteményt, igyekeztem a helyfüggetlen élet minden területére hozni valamit. Bízom benne, hogy megkönnyíti az életedet és a munkádat digitális nomádként. Az ajánlások némelyike affiliate linket tartalmaz, de csakis olyat ajánlok, amiben maximálisan megbízom, és használjuk is a csapatban.

Ha szeretnél te is helyfüggetlenül élni és dolgozni, de még nem tudod, hogy merre indulj, gyere el az ingyenes Helyfüggetlen Munka Masterclass-ra.

 

A backpacker-t már nem csak Bori írja.
Ezt a cikket Guba Boróka jegyzi. Ha van kedved neked is vendégszerzőként feltűnni a backpacker.hu-n, küldd a téma javaslatod és egy korábbi cikked a hello@vighbori.hu-ra.

Még több kép az Instagramon

Kövess Instagramon